Jakie wykorzystuje się tektury w branży opakowaniowej?
W branży opakowaniowej powszechnie i na szeroką skalę wykorzystuje się tekturę. Powstają z niej nie tylko rozmaitej wielkości pudła i pudełka, ale również wypełniacze do nich, których celem jest dodatkowe zabezpieczenie towarów. Przekonaj się, jakie tektury najczęściej używane są w branży opakowaniowej.
Rodzaje tektury na opakowania
Przede wszystkim podkreślić należy, że tektura nie jest jednorodnym produktem. Pod tym pojęciem kryje się wiele różnych rodzajów materiałów, które różnią się od siebie m.in. gramaturą, liczbą warstw (tektura dwuwarstwowa, trzywarstwowa itd.), sposobem wykończenia (np. tektura szara, tektura jednostronnie biała itd.). Istotną cechą jest też wysokość fali.
W branży opakowaniowej bardzo ważne jest, aby dobrać rodzaj tektury odpowiednio dostosowany do specyfiki towarów, a także charakteru późniejszego ich zastosowania, np. ekspozycja w sklepie, przechowywanie w magazynie, transport itd. Zatem przeznaczenie opakowania ma tutaj kluczowe znaczenie. Przykładowo, towaru wielkogabarytowe powinny być pakowane w grubszą i bardziej wytrzymałą tekturę, np. pięciowarstwową.
Zastosowanie tektury w branży opakowaniowej
Z tektury litej powstają różnorodne opakowania, które spełniają nie tylko funkcję ochronną, ale i estetyczną. Ich różnorodność pozwala na wykorzystanie w różnych dziedzinach, w tym m.in. kosmetyce, farmacji, branży cukierniczej i spożywczej, elektronice itp. Trudno wyobrazić sobie bezpieczne i sprawne dostarczanie przesyłek bez solidnych tekturowych pudełek. Dotyczy to również jedzenia na wynos, które również często trafia do klientów w takich opakowaniach. Doskonałym tego przykładem są pudełka na pizzę.
Dlatego też, jeśli jesteś zainteresowany zakupem tektury lub papieru typu testliner i fluting służącego do produkcji opakowań, zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy.